Sismofix Neden ve Nasıl Geliştirildi?

SİSMOFİX’ in, fikir sahibi, geliştiricisi ve üreticisi Hikmet Selçuk NEBİPAŞAGİL 20 yılı aşkın tecrübeye sahip uzman bir Jeofizik Mühendisidir. 

Kendisi depremin ve deprem dalgasının ne demek olduğunu gayet iyi bildiği için, 2023 senesinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem sonrası kendi evinde ve sevdiklerinin evlerinde bulunan tüm eşyaları sabitlemek için güvenli malzeme bulmaya çalışmıştır. Ancak mevcut yapı marketlerde veya internet ortamında eşya sabitlemek için satılan tüm ürünlerin L şekilli metaller olduğunu gördüğünde bu ürünlerin sabitlemek için doğru tercih olmayacağını fark etti. Yurtdışında güvenli sabitleme malzemesi olarak neler bulabileceğini internet üzerinden araştırdığındaysa, SİSMOFİX mantığıyla çalışan ama maalesef yeterli sağlamlığa sahip olmayan birkaç ürün ile karşılaştı. 

Bu durum üzerine gerek eşyaları duvara tam olarak sabitleyecek, aşırı rijit yapısı nedeniyle deprem durumunda eşyada kırılmalara neden olmayacak, gerekse ahşap mobilyalara kısa mesafede delikler delinmesi sonucu ahşapta oluşan çatlaklar nedeniyle, deprem durumunda ahşap parçalanması sonucu mobilyaların devrilmeyeceği bir ürün geliştirmesi gerektiğini fark etti. 

Uygun malzeme ve sistem araştırmaları sırasında, ürünü geliştirmesine ciddi katkıları olan uzun yıllardır Cırt-Bant imalatçısı olan Onur bey ile tanışarak uzun görüşmeler, toplantılar ve denemeler sonucu bugün kullanmakta olduğunuz, güçlü kolon kumaşı üzerine dikilmiş Mantarbaş ve güçlü Extra yapışkanı ile özel bir dokumaya sahip Cırt kumaşından oluşan SİSMOFİX’ i geliştirdiler.

SİSMOFİX, deprem durumunda oluşabilecek tüm davranışlar ve hareketler düşünülerek, olması gerekenden en az 3-4 kat daha güçlü ve sağlam malzemeler kullanılarak tamamen güvenlik amacıyla üretilmiş benzersiz bir üründür. 

Dilerim ki bir gün kullanımına ihtiyaç olmaz ama o gün geldiğinde SİSMOFİX sizi olabilecek en güvenli şekilde koruyacaktır. Bundan şüpheniz olmasın.

SİSMOFİX’ in tüm tasarım, üretim ve satış hakları Faydalı Model belgesiyle koruma altında olup, Hikmet Selçuk NEBİPAŞAGİL’ in bilgisi ve onayı olmaksızın kopyalanamaz, üretilemez ve satışı gerçekleştirilemez. 

H. Selçuk Nebipaşagil

Anlaşmalı ortaklarımız

Scroll to Top
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?